fbpx

Po co stosować białko?

31 Sierpień, 2020

Białko jest niezbędne do rozwoju i naprawy uszkodzonych tkanek i komórek. Składowymi każdego istniejącego białka są aminokwasy. Dzielą się one na egzogenne i endogenne. Aminokwasy egzogenne muszą zostać dostarczone z pożywieniem. ProWhey zawiera w swoim składzie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu aminokwasy rozgałęzione BCAA (izoleucyna, leucyna i walina). Ma to szczególne znaczenie u osób aktywnych fizycznie, ponieważ BCAA stymulują potreningową regenerację mięśni, wykazując przy tym działanie antykataboliczne.

Odpowiednią podaż pełnowartościowego białka zapewnia zbilansowana dieta uzupełniona o odżywkę białkową ProWhey. Jest to najnowszej generacji 90 % izlolat białka serwatkowego WPI (Whey Protein Isolate)! Oznacza to, że wybierając nasz produkt otrzymujesz najwyższą możliwą dawkę białka w jednej porcji. Dzięki procesowi izolacji ProWhey ma najwyższy możliwy stopień przyswajalności równy BV=159, czynnik ten ma olbrzymi wpływ na faktyczną ilość białka, która trafia do naszych mięśni. Wpływ na tak dobrą przyswajalność ma zarówno sposób izolacji cząsteczek białka jest również obniżona do absolutnego minimum zawartość tłuszczu i laktozy, które nie korzystnie wpływają na wchłanianie cząsteczek białka przez organizm.
Dorosły organizm traci codziennie ok. 30g. białka – jest to odpowiednik jednej porcji ProWhey. Dostarczając odpowiednią ilości białka w diecie zadbamy o właściwą regenerację mięśni po intensywnym treningu. Utrzymanie prawidłowej suplementacji białka prowadzi do uzyskania optymalnej struktury mięśniowej.

Trenujesz ciężko lub prowadzisz aktywny tryb życia ?
Zadbaj o odpowiednie zaopatrzenie Twojego organizmu w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania makroelementy!
Odżywka ProWhey dostarczy Ci wysokiej jakości białko z niezbędnymi aminokwasami i witaminami dzięki, którym jakość Twojego życia i treningu znacząco się poprawi.

Moje konto